Bolšje zgodbe navdušijo z domišljijo, humorjem in nenavadnimi idejami.
Preberite več…
| Avtor | |
|---|---|
| Jezik | |
| Leto izdaje | |
| Število strani | 139 |
| Vezava | |
| Založba | |
| Lokacija | Skladišče, Trgovina Celje |
€23,90 Izvirna cena je bila: €23,90.€14,90Trenutna cena je: €14,90.
4 na zalogi
Bolšje zgodbe so prava eksplozija domišljije, humorja in nenavadnih idej, ki bralca popeljejo v svet, kjer nič ni takšno, kot se zdi. Gendrutis Morkūnas ustvari zbirko zgodb, ki z igrivostjo in izvirnostjo presegajo običajne okvirje mladinske literature. To je knjiga, ki preseneča, nasmeje in hkrati odpira prostor za razmislek.
Kaj bi se zgodilo, če bi izginili vsi likalniki? Kako bi izgledal svet brez knjig? In kaj pomeni popolna zaščita otrok pred vsem, kar bi jim lahko škodovalo? Takšna vprašanja niso le zabavna. So izhodišče za zgodbe, ki raziskujejo svet z drugačne perspektive.
Bolšje zgodbe obrnejo vsakdanje situacije na glavo. Absurd postane normalen, logika pa dobi nove oblike. Prav v tem se skriva čar knjige.
Na prvi pogled so zgodbe lahkotne in zabavne. Polne so besednih iger, nenavadnih likov in nepričakovanih zapletov. A pod površjem se skriva več. Avtor skozi humor odpira vprašanja o družbi, odnosih in svetu, v katerem živimo.
Bolšje zgodbe tako niso le zbirka zabavnih pripovedi. So knjiga, ki spodbuja razmišljanje, ne da bi pri tem izgubila svojo igrivost.
Avtorjev slog je svoboden in ustvarjalen. Bralec nikoli ne ve, kam ga bo zgodba odnesla. Prav ta nepredvidljivost ohranja napetost in radovednost.
Bolšje zgodbe ustvarjajo občutek, da je domišljija brez meja. Vsaka ideja, še tako nenavadna, lahko postane začetek zgodbe.
Čeprav je knjiga namenjena mladim bralcem, bo v njej užival tudi odrasel. Otroci bodo navdušeni nad humorjem in nenavadnimi situacijami, odrasli pa bodo v zgodbah prepoznali dodatne pomene.
Bolšje zgodbe so zato odlična izbira za vse, ki cenijo izvirnost, domišljijo in drugačen pogled na svet.
Morkūnasov slog je prepoznaven. Združuje igrivost, inteligenco in občutek za detajle. Njegove zgodbe delujejo lahkotno, a hkrati puščajo močan vtis.
Branje te knjige je kot sprehod skozi svet, kjer se pravila nenehno spreminjajo. In prav zato je tako nepozabno.
Gendrutis Morkūnas (1960–2009) je bil litovski pisatelj in doktor fizike, ki je raziskoval sevanje in zaščito pred njim. Njegova znanstvena natančnost se v njegovih literarnih delih prepleta z izjemno domišljijo.
Kot mladinski avtor je debitiral leta 2005 in takoj prejel nagrado za prvenec. Za svoja dela je bil nagrajen še večkrat. Njegov opus sicer ni obsežen, vendar izstopa po izvirnosti in kakovosti. Bolšje zgodbe so leta 2008 v Litvi prejele nagrado za najboljšo mladinsko knjigo leta.





