Mega meni – Knjigoljub (desktop + burger)

Brez strahu: 1840 kilometrov teka čez Iran

Dodatne podrobnosti

Avtor

,

Jezik

Leto izdaje

Število strani

290

Vezava

Založba

29,99

1 na zalogi

  • 🚚
    Brezplačna dostava
    Ob nakupu nad 50 €
  • Hitro odpošiljanje
    Pošljemo v 24 urah
  • 🔒
    Varen nakup
    SSL zaščita in možnost vračila
Kategorija Oznake ,

Brez strahu: 1840 kilometrov teka čez Iran – Pustolovščina brez meja 🏃‍♀️🌍

Kristina Paltén, izjemna švedska tekačica in pustolovka, se odpravi na edinstveno potovanje: sama preteče neverjetnih 1840 kilometrov čez Iran. Skupaj z novinarko in pisateljico Desirée Wahren Stattin v knjigi Brez strahu pripovedujeta zgodbo, ki presega športne dosežke – to je zgodba o pogumu, človečnosti in razbijanju predsodkov.

Želja, da bi na lastne oči preverila, ali so stereotipi resnični, Kristino vodi po samotnih planjavah, skozi živahna mesta in odročne vasice. Pri tem ne odkrije le lepote iranske pokrajine, ampak predvsem toplino ljudi, ki ji kljub kulturnim razlikam in omejitvam odprejo vrata svojih domov – in src.

🏞️ Pot, ki presega meje telesa in duha

Kristinina pot ni zgolj fizični izziv. Je tudi notranje potovanje, kjer se sooča s svojimi strahovi, vprašanji in predsodki. Občutljivo, a pogumno pripovedovanje nam razkriva, kako lahko ena sama oseba spremeni svoj pogled na svet in kako lahko svet spremeni pogled nanjo.

Medtem ko teče čez Iran, posluša zgodbe domačinov, ki ji ponujajo čaj, hrano in zavetje. A hkrati spoznava, kako krhka so osebna svoboda in beseda v okolju, kjer naključne odločitve oblastnikov določajo življenja.

📚 Zakaj je Brez strahu nepogrešljiva knjiga?

  • Navdihujoča zgodba o ženski, ki kljubuje strahu in predsodkom
  • Redek vpogled v vsakdanje življenje Irancev
  • Preplet pustolovščine, psihološke rasti in družbene refleksije
  • Pripoved, ki bo navdušila športnike, popotnike in vse, ki radi berejo o preseganju lastnih meja

🎥 Po knjigi tudi dokumentarni film

Posebnost te zgodbe je, da je pustila pečat tudi na filmskem platnu – posneli so dokumentarec, ki še dodatno približa Kristinino neverjetno izkušnjo. Knjiga in film skupaj tvorita izjemen tandem za vse, ki si želijo pogledati onkraj medijskih podob in političnih senc.


O avtoricah:
Kristina Paltén je švedska ultramaratonka, znana po tem, da išče izzive na najbolj nepričakovanih krajih. S svojim pogumom in iskrenostjo navdihuje številne poslušalce kot predavateljica. Desirée Wahren Stattin je novinarka, ki zna iz osebne zgodbe ustvariti univerzalno pripoved o družbi in človeku.

Kaj o nas menijo naše stranke?

Matej P.
Najboljša knjigarna v galaksiji!
Marko P.
Prijaznost...ustrežljivost.... in možnost da se najde knjiga iz otroštva....
Pina G.
Vrhunska izbira in ugodne cene! Vsekakor priporočam