V osemdesetih dneh okrog sveta je igriva knjiga skritih ugank po motivih Julesa Verna.
Preberite več…
| Avtor | |
|---|---|
| Jezik | |
| Leto izdaje | |
| Število strani | 40 |
| Vezava | |
| Založba | |
| Opis poškodbe knjige | Malo udarjen vogal knjige |
V osemdesetih dneh okrog sveta – knjiga skritih ugank je domiselna, vizualno bogata in igriva priredba klasičnega romana Julesa Verna, namenjena mladim bralcem in vsem, ki radi raziskujejo z odprtimi očmi. Po motivih slavnega pustolovskega romana jo je priredila Tatjana Pimenova, z izjemnimi ilustracijami Aleksandra Hramcova, ki knjigi dajejo poseben raziskovalni značaj.
To ni zgolj zgodba, temveč interaktivno popotovanje, kjer bralec ne sledi le besedilu, ampak tudi opazuje, išče, sklepa in odkriva.
Ob boku znamenitega Phileasa Fogga, njegovega zvestega pomočnika in številnih nepredvidljivih sopotnikov se odpravite na drzno pot okoli sveta. Pred vami se razgrnejo celine in oceani, mesta in oddaljene pokrajine, ki jih prečkata pogum in radovednost.
Zgodba o potovanju v osemdesetih dneh ohranja duh izvirnega Vernovega romana, hkrati pa ga približa sodobnemu mlademu bralcu skozi igro in opazovanje.
Posebnost te knjige so številne skrite uganke, ki spodbujajo natančno opazovanje. Vsaka stran je polna drobnih podrobnosti, ki jih je treba poiskati, povezati ali razumeti. Bralec se tako aktivno vključuje v zgodbo in postane del pustolovščine.
Uganke niso le zabavne, temveč tudi poučne, saj razvijajo zbranost, logično razmišljanje in domišljijo.
Na poti okoli sveta se srečate z različnimi kulturami Zahoda in Vzhoda, z običaji, izročili in življenjem ljudi v 19. stoletju. Knjiga ponuja vpogled v tradicionalna oblačila, arhitekturo in pisan živalski svet tudi najbolj oddaljenih krajev planeta.
Vsaka ilustracija odpira novo zgodbo in spodbuja vprašanja o svetu, ki je hkrati zgodovinski in domišljijski.
V osemdesetih dneh okrog sveta – knjiga skritih ugank je izvrstna izbira za skupno družinsko branje, samostojno raziskovanje ali kot izhodišče za ustvarjalne pogovore. Primerna je za radovedneže vseh starosti, ki radi združujejo branje, igro in odkrivanje.
Knjiga spodbuja živo domišljijo in vabi bralca, da si ob ilustracijah in ugankah izmisli še lastne zgodbe.
Tatjana Pimenova je prirediteljica, ki klasična literarna dela uspešno prilagaja mladim bralcem v sodobni, igrivi obliki.
Aleksandr Hramcov je ilustrator, znan po bogatih, podrobnih ilustracijah, ki bralca vabijo k dolgotrajnemu opazovanju in raziskovanju.





